Erdoğan'a oy verenlere "geri zekalı" demişti! Ünlü oyuncuya 'seçim' soruşturması

  16 Mayıs 2023 - 03:24
  Türkiye dün cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için sandık başına gitti. Kılıçdaroğlu'nu ve Millet İttifakı'nı desteklediği bilinen Zeynep Beşerler hakkında hakaret içerikli paylaşımı nedeniyle soruşturma başlatıldı. İşte ayrıntılar...
  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, seçimlerin sonuçlarına ve deprem bölgesindeki seçmenlere küfürlü paylaşımda bulunan sosyal medya hesaplarına yönelik harekete geçti.
  Sosyal medyada, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak nitelikte kamu düzenini bozmaya yönelik, gerçeğe aykırı bilgileri yayan ve provokatif paylaşımlar yapan sosyal medya hesaplarıyla ilgili olarak re'sen soruşturma başlatıldıBaşsavcılıktan yapılan açıklamada, Siber Suçlar Şube Müdürlüğü'nün yaptığı tespitlerde oyuncu Zeynep Beşerler'in de şüpheliler arasında bulunduğu belirtildi. Açıklamaya göre, Zeynep Beşerler Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda seçim sonuçlarına ilişkin "Bu ülke için bu kadar geri zekalı çok fazla, yazık” şeklinde küstah bir ifade kullandı. Erdoğan'ın seçimi önde tamamlamasından Berna Laçin de rahatsız oldu. Laçin, sosyal medyada yaptığı paylaşımda "Halklar müstehak oldukları şekilde yönetilir demişler, Allah müstehakımızı versin..." dedil.

   

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum